Data publikacji : 2012-11-25

Zrozumieć PRL, red. Wiesław Żółtkowski, Muza SA, Warszawa 2012, ss. 252.

Filip MusiałDział: Recenzje / Reviews

Abstrakt

Dzieje „ludowej” Polski cieszą się w ostatnich latach niesłabnącym zainteresowaniem badawczym. Większość ukazujących się publikacji dotyczy szeroko pojętej historii politycznej komunistycznego reżimu. Recenzowany tom, w zamierzeniu, miał zwrócić uwagę na inne aspekty jego działalności.

Książka, jak zaznaczono we wstępie, powstała „z inspiracji Stowarzyszenia «Pokolenia» zrzeszającego ludzi aktywnych w czasach PRL”. Zebrano w niej artykuły dotyczące wybranych elementów historii gospodarczej i społecznej. Wśród Autorów znaleźli się między innymi byli ministrowie środowiska, pracy, płacy i spraw socjalnych, a także wiceministrowie różnych resortów w rządach PRL, jak również posłowie do Sejmu „ludowej” Polski – zasiadający w nim z partyjnego mianowania ukrywanego przez pozorny akt wyborczy – czy doradca ekonomiczny Edwarda Gierka.Szczegóły

Bibliografia

Statystyki

Autorzy

Pobierz pliki

PDF

Wskaźniki altmetryczne


Licencja

Creative Commons License

Utwór dostępny jest na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Użycie niekomercyjne – Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe.

Uwagi dotyczące praw autorskich

Autorzy publikujący w tym czasopiśmie wyrażają zgodę na następując warunki:

  1. Autorzy zachowują prawa autorskie, przyznając czasopismu prawo do pierwszej publikacji swojego tekstu jednocześnie zarejestrowanego pod numerem licencji CC BY-ND, która pozwala innym na korzystanie z tego tekstu z uznaniem autorstwa tekstu oraz pierwotnej publikacji w tym czasopiśmie.
  2. Autorzy proszeni są o nawiązywanie odrębnych, dodatkowych porozumień wynikających z umowy, dotyczących dystrybucji opublikowanej w czasopiśmie wersji tekstu nie na prawach wyłączności (np. opublikowanie go w repozytorium instytucji lub w innym czasopiśmie), z potwierdzeniem pierwszej publikacji w tym czasopiśmie.

Wyraża się zgodę i zachęca autorów do publikacji ich tekstu w Internecie (np. w repozytorium instytucji lub na jej stronie internetowej) przed lub podczas procesu składania tekstu jako, że może to prowadzić do korzystnych wymian oraz wcześniejszego i większego cytowania opublikowanego tekstu (Patrz The Effect of Open Access). Zalecamy wykorzystanie dowolnego portalu stowarzyszeń badawczych z niżej wymienionych:

 


Redkacja czasopism
Horyzonty Wychowania / Horyzonty Polityki

email: horyzonty@ignatianum.edu.pl
email: horyzonty.polityki@ignatianum.edu.pl
tel. +48 12 3999 651
O platformie:
Copyright 2019 by Akademia Ignatianum w Krakowie
OJS Support and Customization by LIBCOM
Platform & workfow by OJS/PKP